Aktuality

14. apríla 2018 | Kultúra, Podujatia

Krčmár skap 2018

Krásne slnečné počasie umocnilo podujatie na Štrbskom Plese na záver lyžiarskej sezóny. 65 dvojíc pretekalo na skialpinistických pretekoch od Stanbaru ku Chate pod Soliskom. Všetci, čo prišli do cieľa získali medailu a víťazi – najmladší, najstarší, muži, ženy – boli ocenení vecnými cenami. Na štarte pretekárov podporila bubnovou show Campana Batucada a v cieli ich

5. apríla 2018 | Kultúra

Výročná členská schôdza Poľnohospodárskeho družstva – 2018

Predstavenstvo Poľnohospodárskeho družstva Štrba so  svojimi členmi  hodnotili 6. apríla 2018 v sále Kultúrneho domu v Štrbe na výročnej členskej schôdzi činnosť družstva za uplynulý rok.

1. apríla 2018 | Kultúra

Veselá Veľká noc

Pre návštevníkov Štrbského Plesa bol na Veľkonočnú nedeľu pripravený zábavný program s karnevalom na snehu. Kým na svahu Interski bola lyžovačka masiek,  pre tých, čo prišli na Štrbské Pleso bez lyží bol pripravený na Námestí MS 1970 zábavný kultúrny program . Návštevníkov roztancovala hudobná skupina Vilema, veselo bolo s hudobno-zábavnou skupinou Bravo, návštevníci  tancovali s country tanečnou skupinou

28. marca 2018 | Kultúra, Prijatie učiteľov

Prijatie učiteľov – 2018

Pri príležitosti Dňa učiteľov bolo slávnostné prijatie učiteľov všetkých škôl našej obce v obradnej sieni, ktorým sa prihovorila zástupkyňa starostu Ing. Dagmar Vincová. Učitelia boli obdarovaní kvetom a malým darčekom. Podujatie obohatili programom  žiaci základnej školy a základnej umeleckej školy. Za prijatie poďakovala riaditeľka ZŠ Mgr.Ľubomíra Iľanovská. Všetkým učiteľom vyjadrujeme úctu a poďakovanie za náročnú

25. marca 2018 | Kultúra, Podujatia

Majstrovstvá SR v behu na lyžiach – 2018

Na Štrbskom Plese vo výborných podmienkach súťažilo o majstrovské tituly v behu na lyžiach 509 štartujúcich. Majstrovstvá Slovenskej republiky sa konali 24.-25. marca 2018 v Areáli bežeckého lyžovania na Štrbskom Plese a počas dvojdňového programu za slnečného počasia vyštartovalo spolu 509 pretekárov z takmer 40 klubov zo Slovenska, Česka a Poľska. Na programe boli šprinty

25. marca 2018 | Kultúra

Valné zhromaždenie Pozemkového spoločenstva Urbár Štrba – 2018

Vlastníci podielov Pozemkového spoločenstva Urbár Štrba rokovali na Valnom zhromaždení,  ktoré sa konalo 25.marca 2018 v sále Kultúrneho domu v Štrbe.

18. marca 2018 | Kultúra

Slávnosti poézie – 81. ročník

18.marca 2018  sa stretli milovníci poézie v obradnej sieni Obecného úradu v Štrbe na Slávnostiach poézie PhDr. Petra Švorca. Poézia a próza v podaní recitátorov – víťazov školského kola Hviezdoslavovho Kubína, boli striedané hudobnými prednesmi žiakov a učiteľov základnej umeleckej školy. Popoludnie umocnili poéziou dospelé recitátorky  na tému  dieťa v slovenskej poézii. Členky Klubu dôchodcov pripravili