Pohár Karola Poláka 2018

ObecŠtrba
Miestošportový štadión
Termín18.06.2018 - 20.06.2018

Víťazmi 14. ročníka Pohára Karola Poláka – Majstrovstiev Slovenska vo futbale detských domov sa stal výber chlapcov a dievčat z Trnavského kraja. Ten v týchto dňoch zvíťazil v záverečnom turnaji v Štrbe nad rovesníkmi z Prešovského kraja.

 

Majstrovstvá Slovenska vo futbale detských domovov  – Pohár Karola Poláka vyvrcholili 19. a 20. júna finálovým turnajom v Štrbe. Trnavský kraj sa ukázal v semifinálových zápasoch ako najlepšie pripravený výber a s prehľadom vyhral západnú skupinu a druhému postupujúcemu družstvu, výberu Bratislavského kraja, nastrieľal 4 góly a žiaden neinkasoval. V Štrbe to bolo samozrejme náročnejšie, pretože z východnej skupiny sa do finálového turnaja prebojovali výbery Prešovského a Košického kraja a v semifinálových zápasoch ukázali tiež vysokú kvalitu
Pohár Karola Poláka je súťaž detských domovov vo futbale, kde výbery jednotlivých krajov, chlapcov a dievčat vo veku 14 až 18 rokov bojujú o šancu zúčastniť sa na finálovom turnaji v Štrbe a tam v konkurencii 4 krajov získať pohár a krásne ceny. Odmenení boli samozrejme všetky zúčastnené deti. Zakladateľom tohto projektu bola športová komentátorska legenda  Karol Polák.
Garantom kvality a partnerom projektu je Slovenský futbalový zväz a Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny.
Generálnym partnerom súťaže je spoločnosť Nestlé a hlavným partnerom Nadácia EPH. Reklamný partnerom je spoločnosť Burel a do projektu sa rôznou formou zapojili aj spoločnosti Adidas, DM drogerie markt, Coty, Lucka, Auto-impex, Metro, Tissot, Allen&overy, Camfil a Excellent partners. Mediálnu podporu poskytuje zoznam.sk, TASR a RTVS a práve riaditeľ RTVS je aj ambasádorom tejto súťaže. Tento rok je partnerom projektu aj klub Fair play SOV.

Slovenský futbalový zväz (SFZ) ocenil v rámci Večera Grassroots futbalu 2017 v Hoteli Senec talentovaných mládežníkov, ich trénerov a odovzdal cenu fair play. Víťazom kategórie Najlepší sociálny projekt sa stala súťaž detských domovov vo futbale – Pohár Karola Poláka, ktorý organizuje občianske združenie Múdry pes a obec Štrba je v tej súťaži veľmi dôležitý partner. Je to teda aj naša cena.

Fotogaléria


2018 Copyright Obec Štrba. | Dôležité telefónne čísla | Ochrana osobných údajov | Kontakt