Štrbské folklórne slávnosti - 2018

ObecŠtrba
Termín30.06.2018 - 30.06.2018

Pôvab jedinečného dňa,  temperament a krásne choreografie folklórnych súborov zažili návštevníci na   Štrbských folklórnych slávnostiach  30. júna 2018 na priestranstve pri budove Obecného úradu v Štrbe. Program 18. ročníka ŠFS otvorila spevom Folklórna skupina Štrbän a slovom starosta obce Michal Sýkora a Ľubomíra Otčenášová, ktorá podujatím sprevádzala. Na javisko postupne so svojim hodnotným programom prichádzali Detský folklórny súbor a Detská ľudová hudba Štrbianček, Folklórny súbor Vagonár z Popradu, Detský folklórny súbor Fialka z Partizánskeho, hudobná skupina Pavelčákovci a Folklórny súbor Jánošík zo Svitu. Veľký záujem bol aj o dobové remeselnícke náradie na prípravu a spracovanie textílií a hospodárske náradie, ktoré máme zachované v našom miniskanzene v Štrbskej drevenici. Anna Marcová ochotne všetkých sprevádzala a informovala o našom bohatstve.
Je dobrým zvykom na našich podujatiach pripraviť tombolu. Vyžrebovaní šťastlivci odišli zo slávnosti aj so zaujímavými cenami.
Ďakujeme všetkým účinkujúcim, návštevníkom a obdivovateľom folklóru za účasť na našich slávnostiach a verím, že stretneme sa aj na budúci rok na 19. ročníku Štrbských folklórnych slávností.

Projekt Štrbské folklórne slávnosti bol podporený z rozpočtu Prešovského samosprávneho kraja.

Fotogaléria


2018 Copyright Obec Štrba. | Dôležité telefónne čísla | Ochrana osobných údajov | Kontakt