KUBO v Tatrách - "Anča ja mám nožík"

ObecŠtrbské Pleso
Miestopod skokanskými mostíkmi
Termín04.08.2018 - 04.08.2018

Československý muzikál Kubo je oslavou slovenského folklóru a vzdanie holdu velikánovi slovenskej filmovej a divadelnej scény – Jozefovi Krónerovi. Film Kubo je jedna zo slovenských filmových a divadelných klasík, plná čarovných momentov, ktoré postupom času zľudoveli a prenášajú sa z generácie na generáciu. Vďaka jeho folklórnemu pôvodu tento tradičný muzikál prichádza do srdca Vysokých Tatier na Štrbské Pleso.

Režisérom spracovania je Ivan Blahút, o hudbu a originálne piesne sa spoločne postarali Sima Martausová a Peter Uličný, šéfom choreografie je Martin Urban. Hlavnú postavu muzikálu, Kuba, stvárňuje Peter Brajerčík, Okrem neho sa divákom predstaví aj Ján Jackuliak, Adela Mojžišová, Silvia Holečková,  Milan Bahúl, Marta Potančoková, Judit Hansman, Tomáš Palonder a ďalší. Súčasťou programu sú  aj vlani sólisti Lúčnice Anička a Michal Dudášovci.

Autorkou kostýmov muzikálu je Adriena Adamíkova.

Detaily hercov a tanečníkov budú prenášané počas predstavenia na veľkoplošnú obrazovku

Tohtoročný projekt Kubo v Tatrách, ktorý sa koná 4. augusta, prinesie aj sprievodné akcie – spievanie okolo Štrbského plesa s folklórnymi skupinami a súbormi z okolia Tatier, ako aj vystúpenie detských folklórnych súborov.

Pódiom i dejiskom muzikálu bude prírodný areál pod skokanskými mostíkmi.

12. júna sa konala k podujatiu tlačová beseda. Spoluorganizátorom podujatia je aj tento rok obec Štrba

Viac informácii a vstupenky na: https://www.ticketportal.sk/Event/KUBO_v_Tatrach

Fotogaléria


2018 Copyright Obec Štrba. | Dôležité telefónne čísla | Ochrana osobných údajov | Kontakt