Tatra Flowers 2017

ObecŠtrbské Pleso
MiestoPod mostíkmi
Termín01.09.2017 - 03.09.2017

Tatra Flowers majú za sebou svoj úvodný ročník

Tatry na tri dni rokvitli umením a zážitkami

Vysoké Tatry sa stali počas prvého septembrového víkendu dejiskom úvodného ročníka podujatia Tatra Flowers. Krásne zákutia slovenských hôr sa od piatka 1. septembra do nedele 3. septembra snúbili s výkonmi významných slovenských umelcov, ktorí často našu krajinu a kultúru reprezentujú po celom svete.  Výsledkom bol víkend plný umenia a nezabudnuteľných (nielen) hudobných zážitkov.

V úvodný deň privítali Vysoké Tatry účinkujúcich Tatra Flowers krásnym počasím. Slnečný deň sa niesol v znamení nákazlivo príjemnej priateľskej atmosféry za tónov jazzu, klasiky i hudby mladých talentov. Návštevníkov prilákali aj filmové projekcie a vlastne  celý  zaujímavý program.

 

Zatiaľ čo poludnie na Štrbskom Plese sa nieslo v znamení horského filmu, na Téryho chatu dorazila skupina Billy Barman a pätica speváčok zo SĽUKu, aby tu úplne akusticky uviedli v exkluzívnej premiére svoj nový spoločný projekt „Billy Barman a dievčatá… potichu!”

V druhý deň Tatra Flowers si návštevníci slovenských veľhôr vychutnávali intímne tóny harfy, sláčikových nástrojov, gitary či perkusií v ďalších akustických vystúpeniach. Sobota sa niesla v znamení viacerých koncertov, ale  najmä v znamení oslavy slovenského folklóru priamo pod majestátnymi štítmi hôr. Hoci počasie v Tatrách bolo hmlisté a chvíľami mrholilo, všetky koncerty sa napokon podarilo úspešne odohrať.

 

 

 

SĽUK,  Jana Kirschner a ich krásna hudobná a tanečná pocta Tatrám  

Vrbovskí víťazi otvorili hlavné podujatie Tatra Flowers, na zahriatie návštevníkov pred vystúpeniami SĽUKu a Jany Kirschner v amfiteátri pod skokanskými mostíkmi na Štrbskom Plese.

Do Tatier už vo štvrtok pricestoval celý takmer 40 členný ansámbel SĽUKu, ktorého sobotňajšie hudobno-tanečné predstavenie ľudových piesní a tancov z viacerých regiónov Slovenska Krížom-krážom bolo jedným z najočakávanejších okamihov v bohatom programe Tatra Flowers. Napriek chladnému počasiu si napokon vystúpenie plné tradičných živých piesní, talentovaných tanečníkov a hravého humoru vychutnalo takmer úplne plné hľadisko. Počas vystúpenia SĽUKu bola v areáli doskočiska hmla, ktorej intenzita sa menila a všetci dúfali, že sa rozplynie. Nakoniec sa tak, možno aj vďaka pozitívnej atmosfére,  stalo.

Následne sa na rovnakom pódiu predstavila speváčka Jana Kirschner so samostatným koncertom v sprievode svojej kapely.

Éterická, bosá a plná nespútanej energie, predviedla Jana Kirschner zimomriavkový program, ktorý gradoval s každou ďalšou skladbou a v ktorom sa striedali okamihy strhujúceho koncertu s minimalistickými intímnymi baladami.

Koncert otvorila pieseň O láske nepoznanej, zaznel i hit Modrá, Na čiernom koni, či pieseň Líška, ktorú speváčka fanúšikom opísala ako „jednu zo skladieb, ktoré prejdú skúškami všetkých časov a zostanú s vami už navždy“.

Na štyri skladby sa k Jane Kirschner pridali i tanečníci a hudobníci zo SĽUKu a spoločne vytvorili v amfiteátri priam epickú, slovami len ťažko opísateľnú atmosféru. Výkon súboru po boku Jany Kirschner v náročných podmienkach diváci ocenili standing ovations, za ktoré ich performeri odmenili zopakovaním energického tanečného vystúpenia k skladbe Na čiernom koni.

„Ďakujeme festivalu Tatra Flowers, teda Tatranským kvetom, že sme tu vďaka nim mohli tiež rozkvitnúť,“ poďakovala sa Jana Kirschner na záver a fanúšikom zaspievala svoj hit Pokoj v duši.

 

Ďalší program Tatra Flowers spestril návštevníkom Vysokých Tatier posledný deň letných prázdnin hneď niekoľkými magickými okamihmi a nezabudnuteľnými stretnutiami i zážitkami.

 „Príroda  je hudba. Zvuky potoka, vetra, či zvierat majú svoje noty, ktoré do seba ladia. Povedľa tejto hudby vznikla iná – rovnako citlivá, no vytvorená človekom. Tatra Flowers  sa podarilo tieto dva svety spojiť v jeden harmonický celok, tak aby nebolo jasné, kedy hrá príroda a kedy človek.“ zhodnotil Tatra Flowers dramaturg Pavol Hubinák.

Na Štrbské Pleso sa v nedeľu opäť vrátilo to najlepšie zo slovenského horského filmu. Jedna z najrešpektovanejších osobností slovenskej dobrodružnej dokumentaristiky, Pavol Barabáš osobne predstavil svoje „Stopy na hrebeni“ a „Slobodu pod nákladom“.

 

Veľké poďakovanie všetkým, ktorí rozkvitli spolu s nami, tešíme sa na potračovanie Tatra Flowers príbehu.

Viac info: www.tatraflowers.sk

Ešte raz veľké ďakujeme,“ zhodnotil Tatra Flowers šéf produkcie Jozef Murín.

Podujatie Tatra Flowers organizovala agentúra Artactive Events s.r.o. s plným rešpektovaním prírody Tatier a v úzkej spolupráci s  TANAP-om. 

Poloha na mape

Fotogaléria


2018 Copyright Obec Štrba. | Dôležité telefónne čísla | Ochrana osobných údajov | Kontakt