Tatranská Zimná bežecká séria

ObecŠtrba
MiestoŠoldov
Termín09.12.2017 - 09.12.2017
Webwww.sporttatry.sk

5. ročník tatranskej Zimnej bežeckej série.
Opätovne sú pripravené zaujímavé a rozmanité behy v prekrásnom prostredí našich veľhôr.
Prvé kolo bolo 11.11. 2017, už tradične v jazdeckom areáli Tatranskej Lomnice, kde si pretekári vyskúšali ako sa behá a skáče na trase s pevnými prekážkami.

  Hostiteľom decembrových pretekov Zimnej bežeckej série bola podtatranská obec Štrba. 9.12. 2017 bežci mali zážitkový nočný beh okolo zaniknutej osady Šoldov. Pre pretekárov a návštevníkov bolo pripravené aj domáce vianočné občerstvenie, prezentácia kníh s tatranskou tématikou a informácie o archeologickom výskume v zaniknutej osade Šoldov.

V januári si spolu privstaneme, lebo podobne ako v uplynulom ročníku štartujeme pri východe slnka. Zázemie pre účastníkov 3.kola ZBS poskytne elegantný Hotel International, nachádzajúci sa  areáli golfového rezortu Black Stork vo Veľkej Lomnici.

Finále 5. ročníka Zimnej bežeckej série sa pobeží z Tatranskej Polianky na Sliezsky dom a v prípade priaznivých poveternostných podmienok si na rovnakej trase spolu s bežcami zmerajú svoje sily skialpinisti. Na všetkých pretekárov bude v cieli na Sliezskom dome čakať jedinečná účastnícka medaila.

 

Poloha na mape


2018 Copyright Obec Štrba. | Dôležité telefónne čísla | Ochrana osobných údajov | Kontakt