Dnes je 20.01.2017,
sviatok má Dalibor

Plán a výsledky súťaží DHZ

 

 

 

 

Na IX. ročníku finále východoslovenskej hasičskej ligy 25.9.2010 v Čečejovciach, hasičky zo Štrby zvíťazili.  Chlapci skončili na 5. mieste.
V celoslovenskej hasičskej súťaži jednotlivcov Hasičská stovka zvíťazil R. Baláž, M. Kičin sa umiestnil na 5. mieste a A. Korenková na 4. mieste.


Okresná súťaž hasičských družstiev


14. júna 2009 sa v Spišskej teplici konala okresná súťaž DHZ, na ktorej sa zúčastnili aj aj naše družstvá dorastencov a dorasteniek. Obidve naše družstvá na tejto súťaži zvíťazili.

 

Okresné kolo hry mladých hasičov Plameň.

Dňa 17. mája 2009 sa v Štrbe uskutočnilo Okresné kolo kolektívov mladých hasičov okresu Poprad. Zúčastnilo sa ho 13 družstiev - 10-členných kolektívov a 7 družstiev - 5-členných kolektívov dievčat a chlapcov.
Súťažilo sa v disciplinách: Štafeta 8 x 50 metrov a požiarny útok CTIF - Medzinárodná asociácia pre požiarnu a záchrannú službu. Zvíťazili chlapci z DHZ Gerlachov, druhí skončili chlapci DHZ Šuňava a tretí chlapci domáceho DHZ Štrba.
V dievčenskej kategórii zvíťazil DHZ ZŠ Šuňava, druhé skončili DHZ Šuňava a tretie DHZ Vikartovce. V kolektívoch päťčlenných družstiev prví skončili chlapci z DHZ Gerlachov, druhé dievčatá z DHZ Lučivná, tretie DHZ ZŠ Tatranská Lomnica - chlapci.
Táto súťaž bola zároveň aj prvým ročníkom memoriálu Jána Jonása a Dušana Sokola, cvičiteľov hasičskej mládeže, ktorí zomreli v mladom veku. Pri záverečnom hodnotení súťaže sme sa všetci zhodli, že sú potrebné takéto podujatia. Veď cvičia deti vo veku 8 až 15 rokov a ich zaujatosť, úsmev stoja za vynaloženú námahu všetkých - to bolo krédo ich oboch.
Víťazi - hasičky DHZ ZŠ Šuňava a hasiči DHZ Gerlachov si odniesli Putovný pohár.

                                                                                                                                                     Michal Petruška

Súťaž KMH v Sp. Bystrom

Naši mladí hasiči sa zúčastnili súťaže Kolektívov mladých hasičov v Spišskom Bystrom O putovný pohár veliteľa DHZ, kde sa umiestnili na 2. mieste.