Dnes je 1.07.2016,
sviatok má Diana

Aktuality

Štrbské folklórne slávnosti

Štrbské folklórne slávnosti

Pozývame Vás prežiť pôvab jedinečného dňa a vidieť temperament a krásne choreografie folklórnych súborov na 16. ročníku Štrbských folklórnych slávností 2. júla 2016 od 14,00 hod.na námestíčku pri budove Obecného úradu v Štrbe

Malý štrbský maratón

Malý štrbský maratón

V nedeľu 10.7.2016 sa uskutoční 39. ročník Malého štrbského maratónu so štartom o 9.30 hod. Pre účastníkov je pripravený 31 km dlhý cestný beh zo Štrby do Liptovskej Tepličky a späť.

Ľudové umelecké remeslá

Ľudové umelecké remeslá

Občianske združenie Tradičné ľudové umelecké remeslá a obec Štrba Vás pozývajú na 2. ročník prehliadky tichej krásy v lone tatranskej prírody 23. a 24. júla 2016 v čase od 9,00 – 17,00 hod. na Štrbskom Plese.

Hasičská súťaž

Hasičská súťaž

3. júla 2016 sa uskutoční na Športovom štadióne v Štrbe hasičská súťaž O pohár starostu obce spojená s Hasičskou kvapkou krvi.

Okolo Slovenska

Okolo Slovenska

Najťažšia kráľovská etapa jubilejného 60. ročníka medzinárodných cyklistických pretekov Okolo Slovenska finišovala 9. júna 2016 na Štrbskom Plese. Viedla z Banskej Bystrice, cez Popovú, Poprad, Starý Smokovec a dolu na Svit. Bonbónikom na záver bolo stúpanie od Štrby na Štrbské Pleso, ktoré bolo jedným z rozhodujúcich momentov v boji o žlté tričko celkového víťaza. V piatok, 10.6. odštartovala pod lyžiarskym oblúkom tretia etapa pretekov.

Oceňovanie športovcov

Oceňovanie športovcov

27. mája 2016 v obradnej sieni Obecného úradu v Štrbe sa uskutočnilo slávnostné ocenenie najlepších športovcov obce Štrba.Na podujatí boli ocenení športovci, ktorí v uplynulej sezóne 2015 – 2016 dosiahli najvýraznejšie športové výsledky.

Joga pre zdravý chrbát

Joga pre zdravý chrbát

Uvoľnite sa, oddýchnite si a čerpajte energiu každý pondelok o 18:00 v telocvični Základnej školy v Štrbe. Pod vedením skúsenej inštruktorky môžete cvičiť Jogu pre zdravý chrbát. Cena je 4€ za jedno cvičenie.

Appelia cup 2016

Appelia cup 2016

21. a 22. júna 2016 sa uskutočnil na Športovom štadióne v Štrbe 12. ročník Majstrovstiev Slovenska detských domovov vo futbale Appelia cup 2016.

Otváranie vôd jazera Štrbské pleso

Otváranie vôd jazera Štrbské pleso

10. júna 2016 v prístave člnkov starosta obce Michal Sýkora s Poseidonom symbolicky otvorili vody jazera Štrbského plesa. Na tomto podujatí boli uvedené do života publikácie - Miloš Janoška - život a Krásy Slovenska, Najkrajšie cyklotrasy - Tatry a okolie a Hra - Poznáš Tatry? a bola odštartovaná letná turistická súťaž Objavuj Prešovský kraj.

Deň detí a športu

Deň detí a športu

Posledná májová nedeľa patrila pod Tatrami deťom a športu. 29. mája 2016 sa v Športovom štadióne ŠK Štrba uskutočnil už 31. ročník bežeckej štafety 100×1000 metrov, ktorý je už tradične súčasťou Dňa detí a športu.

Deň Tatranskej Štrby

Deň Tatranskej Štrby

28. mája 2016 sa uskutočnil v Tatranskej Štrbe v areáli autocampingu Deň Tatranskej Štrby s bohatým kultúrnym programom a tombolou.

Zmeny v miestnych daniach

Zmeny v miestnych daniach

1. 1. 2016 nadobudlo účinnosť Všeobecne záväzné nariadenie 12/2015 o miestnych daniach a miestnom poplatku za komunálne odpady a drobné stavebné odpady, ktoré prináša zmeny v daniach za ubytovanie a poplatku za komunálny odpad.

Prevádzkový poriadok multifunkčného ihriska

Prevádzkový poriadok multifunkčného ihriska

Multifunkčné ihrisko sa nachádza v areáli Základnej školy Štrba, slúži na prevádzkovanie aktivít žiakov, obyvateľov či návštevníkov obce. Každý užívateľ je povinný oboznámiť sa s prevádzkovým poriadkom a bez výnimky ho dodržiavať.

Štrbské pleso – oči pre všetkých

Štrbské pleso – oči pre všetkých

Obci Štrba, bola schválená Žiadosť o nenávratný finančný príspevok pre projekt „Štrbské pleso – oči pre všetkých“ v rámci Programu cezhraničnej spolupráce Poľsko – Slovenská republika 2007 – 2013.