Okolo Slovenska - 62. ročník

ObecŠtrbské Pleso
Termín12.09.2018 - 16.09.2018

Slovenský zväz cyklistiky organizuje 62. ročník najvýznamnejšieho cyklistického podujatia na Slovensku  – Medzinárodné cyklistické preteky Okolo Slovenska v termíne 12. – 16. septembra 2018,  ktoré spája ľudí z rôznych miest a regiónov Slovenska. Na trase 62. ročníka pretekov Okolo Slovenska sa nachádza šesť etapových miest – Galanta, Poprad, Štrbské Pleso, Ružomberok, Dubnica nad Váhom a Nitra. Fanúšikovia cyklistiky sa môžu tešiť na účasť cyklistov z najvyššej svetovej World tour ligy. Rok 2018 sa zapíše do histórie, na Okolo Slovenska zavítali aktuálni účastníci Grand tour podujatia Tour de France. 62. ročník pretekov Okolo Slovenska  odštartoval 12. septembra 2018 úvodným prológom v Poprade. Hneď prvá tatranská etapa s cieľom na Štrbskom Plese 13. septembra zamiešala celkovým poradím. Prechádzala aj našou obcou a pred budovou obecného úradu bola rýchlostná prémia. Vrchárska prémia bola dvakrát  na križovatke na Štrbské Pleso.

Víťazom 1. etapy cyklistických pretekov Okolo Slovenska, ktorou bola horská previerka so štartom v Poprade a cieľom v Štrbskom Plese (164,4 km) sa stal Francúz Julian Alaphilippe z tímu Quick-Step Floors pred Benom Hermansom z reprezentačného tímu Belgicka a Maďarom Attilom Valterom (Pannon Cycling).

Najlepším spomedzi slovenských cyklistov bol Juraj Sagan (Bora-Hansgrohe), s odstupom 2:18 min v neoficiálnych výsledkoch figuruje na 35. mieste. Hneď za ním sa v cieli objavil Matúš Štoček z tímu jazdiaceho pod hlavičkou reprezentácie Slovenska. Martin Haring si výborne počínal na rýchlostných prémiách, ovládol všetky tri a získal 24 bodov do bodovacej súťaže.
Cenu víťazovi priebežného celkového poradia Julianovi  Alaphilippe odovzdal starosta obce Michal Sýkora. Pred samotným oceňovaním zaspievali pieseň Vysoko v horách speváčky zo Základnej školy v Štrbe.