Podujatia na Štrbskom Plese

9. júna 2022 | Kultúra, Novinky, Podujatia

Odomykanie vôd jazera Štrbské pleso

Na čarovnom mieste Štrbského Plesa pri jazere  v prístave člnkov sa  konalo symbolické odomknutie vôd jazera. Tento akt je už  tradičným a pekným zážitkom a po dvoch rokoch obmedzení bol už aj pre verejnosť. 15-krát akt odomykania jazera vykonali vládca všetkých morí Poseidon s trojzubcom a starosta obce Michal Sýkora. Pre návštevníkov je pripravených 22 člnkov denne

24. mája 2022 | Kultúra, Novinky, Podujatia

Od Tatier k Dunaju na bicykli aj napriek skleróze multiplex

Podujatie Od Tatier k Dunaju na bicykli aj napriek skleróze multiplex odštartovalo už 8 krát zo Štrbského Plesa. Na prvú etapu zo Štrbského Plesa do Zuberca cyklistov odštartoval Pavol Hurajt, zástupca starostu obce Štrba.   Po dvoch výnimočných letných pandemických ročníkoch sa cyklistické podujatie pacientov so sklerózou multiplex a ich podporovateľov vracia k pôvodnému májovému

21. mája 2022 | Kultúra, Novinky, Podujatia

ČSOB Night Run – 10. ročník

JUBILEJNÝ 10. ROČNÍK ČSOB NIGHT RUN ŠTRBSKÉ PLESO V SKVELEJ ATMOSFÉRE, BEŽCOM HRALI POPRI TRATI ĽUDOVÍ MUZIKANTI  Jubilejný 10. ročník ČSOB Night Run Štrbské Pleso bol uplynulú sobotu skvelou oslavou športu. Prvý raz v histórii podujatia sa naň prihlásilo viac ako tisíc bežcov a hoci ich napokon bežalo o čosi menej, nič to nemení na fakte, že pod končiarmi

24. apríla 2022 | Kultúra, Novinky, Podujatia

Medzinárodné školské majstrovstvá ISF v cezpoľnom behu

Slovenská asociácia športu na školách už 5krát úspešne organizovala Medzinárodné majstrovstvá sveta škôl v rôznych športoch a od 22. – 27. apríla 2022 Slovensko opäť privítalo mladých športovcov z rôznych kútov sveta. Medzinárodné školské majstrovstvá sveta  tentokrát v cezpoľnom behu – ISF World Schools Championship Cross Country sa uskutočnili na Štrbskom Plese a ambasádorom podujatia

17. apríla 2022 | Kultúra, Novinky, Podujatia

Veselá Veľká noc

Na Veľkonočnú nedeľu sme sa symbolicky  rozlúčili so snehovou vločkou. Na  svahu Interski boli preteky masiek. Lyžiar v karnevalovom kostýme získal zľavnený skipas. Každá maska bola víťazom a v cieli aj s malou odmenou. Na Námestí MS 1970 bol pre ostatných kultúrny program. Zimnú lyžiarsku sezónu zhodnotili – starosta obce Michal Sýkora, člen horskej záchrannej

26. marca 2022 | Kultúra, Novinky, Podujatia

Futbal hráme aj v zime – Žerucha Cup

ŽERUCHA CUP /II. ročník/ Opäť za fantastického počasia sme v poslednú marcovú sobotu zorganizovali dva futbalové turnaje. Doobeda hrala staršia prípravka /kategória U11/ a poobede mladšia prípravka /kategória U10/. Výsledkový servis – kategória U11 /staršia prípravka/ ŠTRBA – ŠK Zemedar Poprad/Stráže                                     9:0 Svit – Šuňava                                                                         5:12 ŠK Zemedar Poprad/Stráže – Šuňava                                    2:12 Svit –

20. marca 2022 | Kultúra, Novinky, Podujatia

Tatranský pohár v behu na lyžiach

48.ročník Tatranského pohára v behu na lyžiach sa uskutočnil 19. – 20. marca 2022 v športovom areáli na Štrbskom Plese. V dvojdňovom súťažnom programe sa predstavili pretekári z okolitých európskych krajín v pretekoch FIS Cup. Všetky slovenské kluby zabojovali o tituly Majstrov Slovenskej republiky v behu na lyžiach. Organizátorom Tatranského pohára bol Športový klub Štrba

5. marca 2022 | Kultúra, Novinky, Podujatia

67. Veľká cena Slovenska

67. ročník Veľkej ceny Slovenska  sa uskutočnil 5-6.3.2022 na Štrbskom Plese. Je to jedna z našich najvýznamnejších súťaží v zjazdovom lyžovaní, je úzko spätá s Vysokými Tatrami, najkrajším a najvyšším horstvom v Slovenskej republike a aj s rozvojom dnes už najrozšírenejšieho športu u nás – lyžovaním. S výnimkou prvého ročníka Veľkej ceny Slovenska v roku

10. februára 2022 | Kultúra, Novinky, Podujatia

Zimný Olympijský festival Peking 2022

Od 10. – 13. februára 2022 areál zimných športov na Štrbskom Plese žil športom, zábavou a fandením slovenským športovcom na zimných olympijských hrách v Pekingu! SOŠV pripravil športové a kultúrne mestečko plné  športových aktivít pre deti i dospelých. Zimnú edíciu Olympijského festivalu zahájil vo štvrtok otvárací ceremoniál, pred ktorým sa konala tlačová beseda.  Zúčastnila sa

24. januára 2022 | Kultúra, Novinky, Podujatia

Slovenský pohár v behu na lyžiach dorastu a dospelých – zrušené

Pre snehovú fujavicu, sneženie a silný vietor boli preteky zrušené. Športový klub Štrba usporiada v nedeľu 30. januára 2022 prvé kolo pohára Zväzu slovenského lyžovania v behu na lyžiach. Podujatie sa uskutoční v Areáli bežeckého lyžovania na Štrbskom Plese so štartom dorastencov a dospelých o 10:00 a žiackych kategórií o 13:00 hodine. Individuálne preteky klasickou