Výročie v Zbore pre občianske záležitosti

ZPOZ v Štrbe oslávil polstoročie od prvého občianskeho sobáša v obradnej sieni. Členovia tohto kolektívu neľutovali svoj voľný čas a spríjemňovali  krásne životné okamihy svojim spoluobčanom, pomáhajúc im prekonávať i ich ťažké životné chvíle. Ich teplé slová a krásne melódie, zazneli nielen pri základných obradoch uzavretia manželstva, ale i uvítaní detí do života, významných životných jubileách, ale  i pri pamiatke zosnulých. Kultúrny a spoločenský život sa neustále vyvíja, pribúdajú nové slávnostné okamihy, ktoré sú podnetom na tvorbu nových občianskych obradov a slávností.
Pri príležitosti tohto výročia v  ZPOZ-e konalo sa slávnostné popoludnie spojené s oceňovaním, kde boli pozvaní všetci, ktorí za uplynulých 50 rokov pracovali v zbore.    Súčasní členovia pripravili ukážky z uvítania detí do života, prijatia prvákov a z obradu uzavretia manželstva.
Ich slová, básne či podmanivé piesne  určite nútili zaspomínať. Úprimné slová uznania za minulú i terajšiu ušľachtilú prácu padli vhod, veď pozvaní počúvali to, čo kedysi hovorili iným.
Popoludnie umocnila vážna hudba v podaní Barbory a Marcela  Comendant.

Pri príležitosti 50. výročia  obec Štrba venovala ocenenie bývalým a súčasným členom ZPOZ.

Fotogaléria


2023 Copyright Obec Štrba. | Dôležité telefónne čísla | Ochrana osobných údajov | Používanie Cookies | Kontakt