Štrbské bežky - v novom termíne 2. 4. 2023

ObecŠtrbské Pleso
Miestobežecký areál
Termín02.04.2023 - 02.04.2023
Webwww.skstrba.sk/verejne-preteky/
Facebookwww.facebook.com/events/508819911071802/

Vážení športoví priatelia,

z dôvodu nepriaznivého počasia a vyhlásenú výstrahu tretieho stupňa pre silný vietor a sneženie bol v piatok popoludní 9. ročník verejných pretekov Štrbské bežky preložený na nový termín.

Preteky boli pôvodne plánované na 4. februára a organizátori stanovili nový termín na nedeľu 2. apríla 2023.

S pozdravom

Športový klub Štrba

 

 

 

 

Dlhodobo sa organizátori zo Športového klubu Štrba snažia ponúknuť lyžiarskej verejnosti preteky, na ktorých sa môžu zúčastniť všetci fanúšikovia bežeckého lyžovania bez ohľadu na ich vek a schopnosti. V sobotu 4. februára 2023 sa na Štrbskom Plese uskutoční 9. ročník verejných pretekov v behu na lyžiach Štrbské bežky, ktoré sú pod záštitou hudobnej skupiny No Name. Pre všetkých bežkárov bude pripravený dvoj a päť kilometrový okruh. Pretekať sa bude voľnou technikou s hromadným štartom a na trati bude pripravená aj klasická stopa. Mená najrýchlejších pretekárov budú zapísané na putovné Štrbské bežky. Pre žiakov bude pripravená 700 metrová prekážková trať SnowKidz kros šprint s intervalovým štartom.

V súvislosti s pretekmi na lyžiarskych tratiach budú iba minimálne obmedzenia pre verejnosť a to na prekážkovej trati v časti štadióna a niekoľko minút počas štartu hlavných disciplín.

Podrobnejšie informácie pre záujemcov a registrácia je na https://www.skstrba.sk/verejne-preteky/

Počas celého roka 2023 si budeme viacerými  podujatiami v Štrbe pripomínať jubileum 50 rokov od založenia Športových tried pri Základnej škole v Štrbe, ktoré od školského roka 1972/73 nepretržite vychovávajú bežcov na lyžiach. Mnohí absolventi športových tried úspešne reprezentovali Slovensko a Československo na svetových pohároch, majstrovstvách sveta, zimných olympiádach a mnohí doteraz pôsobia aj ako rozhodcovia a organizátori pretekov na Štrbskom Plese. Zároveň si pripomíname aj 100 rokov súťažného lyžovania v Štrbe.

 

 

Video


2023 Copyright Obec Štrba. | Dôležité telefónne čísla | Ochrana osobných údajov | Používanie Cookies | Kontakt