Benátska noc

ObecŠtrbské Pleso
Miestomólo pri jazere Štrbské pleso
Termín23.07.2022 - 23.07.2022

Atraktívne kostýmy, gondoliéri, zrkadlové sochy, príjemná hudba, výnimočná atmosféra na brehu najznámejšieho tatranského plesa – to bola Benátska noc v sobotu 23. júla 2022.

Podujatie prinieslo do prístavu člnkov a jeho okolia účinkujúcich v dobových barokových kostýmoch, gondoliérov,  atraktívne zrkadlové sochy a hudobný program, v ktorom sa predstavili Richard Rikkon, Berco Balogh, Eva Máziková, Vincent Jaš, Gioia – Matej Vaník s husľovým triom a taliansky spevák Daniyel.

Okrem príjemnej prechádzky okolo plesa alebo člnkovania mali návštevníci možnosť ochutnať aj  tradičné talianske špeciality z regiónu Benátsko, morské plody, ale aj tuniaka, ktorého pred očami divákov filetoval šéfkuchár hotela Solisko.
V prístave na Štrbskom plese bolo k dispozícii 22 člnov, aby si príjemný podvečer a jeho výnimočnú atmosféru mohli vychutnať návštevníci aj priamo z hladiny jazera.

Benátska noc v Tatrách má svoju tradíciu dlhú niekoľko desaťročí. Príjemné podvečerné podujatie spojené s člnkovaním, hudbou a dobrým jedlom dotváralo výnimočnú atmosféru tohto miesta už v minulých desaťročiach. V roku 2008 sa na hladinu jazera vrátilo člnkovanie a 7-krát bola zorganizovaná Benátska noc v roku, keď si Štrbské Pleso pripomína 150. výročie svojho založenia.

Atraktívnou súčasťou Benátskej noci bola maketa originálnej benátskej gondoly, ktorá bola vystavená na brehu plesa ako originálny fotopoint s panorámou tatranských štítov.

Aj napriek upršanému počasiu, podujatie malo svoju atmosféru a návštevníci zotrvali až do zotmenia.

Podujatie organizovala Obec Štrba, TMR,a.s. a OOCR región Vysoké Tatry.

Realizované s finančnou podporou Ministerstva dopravy a výstavby Slovenskej republiky.

Fotogaléria


2022 Copyright Obec Štrba. | Dôležité telefónne čísla | Ochrana osobných údajov | Používanie Cookies | Kontakt