Deň obce Štrba - 2022

ObecŠtrba
MiestoŠportový štadión
Termín28.08.2022 - 28.08.2022

28.augusta 2022 Obec Štrba mala svoj deň. Pieseň Vysoko v horách odštartovala 21. ročník Dňa obce Štrba.

Štrbu od rána zahaľovali ťažké sivé mraky, premočené pódium, mláky v celom areáli športového štadióna, intenzívny dážď znepríjemňoval prípravy. Smutne sme sa prizerali a riešili mokrý variant podujatia. No prišla 13 hodina a akoby zázrakom sa odkryla modrá obloha, vyšlo slnko a príjemné počasie nás sprevádzalo celým popoludním.

Program začal pre najmenších divákov s Usmievankou Ankou, ktorá pre deti pripravila animačné vystúpenie s pesničkami, riekankami, súťažami i drobnými odmenami.

Po znelke dňa obce Štrba sedačky pod pódiom zaujali dospelí. Deti sa rozpŕchli na atrakcie. V areáli boli kolotoče, nafukovacie atrakcie, maľovanie na tvár, balóny, bublifuky. Mohli si aj posedieť a odfotiť sa v traktore či hasičskom aute.

Moderovanie na javisku prevzal profesionál s príjemným vystupovaním, charizmatickým prejavom, obľúbený herec  a moderátor  Juraj Bača, ktorý na javisko pozval hostiteľov dňa obce, kňazov i starostu družobnej obce Štěpánkovice, aby divákov pozdravili, privítali a oficiálne otvorili 21. ročník Dňa obce Štrba.
Keďže Juraj Bača v tom týždni slávil narodeniny, prekvapili sme ho s gratuláciou pred očami divákov a starosta obce Michal Sýkora mu odovzdal darček – valašku z dielne Petra Garaja.

Pre starších a pokročilých spievala evegríny Eva Máziková Očakávaná a žiadaná kapela Heľenine oči zaplnila a roztancovovala celý areál športového štadióna. Starý dobrý western sa niesol areálom v podaní BB country skupiny. Každá kapela potrebovala na prípravu takmer pol hodinu. Aby nálada medzi divákmi neupadla, moderátor ponúkal svoj šarm, spieval a pozýval aj k občerstvovacím stánkom a neúnavne a s úsmevom sa fotografoval s fanúšikmi.

Blížila sa 18. hodina, na ktorú sa tešili najmä tí, ktorí si zakúpili tombolové lístky a verili, že šťastie sa usmeje práve na nich.

Rozdaných bolo 18 cien, ktoré venovala obec Štrba, PS Urbár Štrba, PD Štrba, TMR, AquaCity Poprad, Obchod Pilanka Peter Madáč a Usmievanka Anka.

Počas žrebovania tomboly sa už pripravovala kapela Katky Knechtovej. A ani ona nenechala divákov sedieť. Svojim šarmom, známymi piesňami a hrou na klavíri si podmanila všetkých, ktorí vydržali a tešili sa na jej koncert

Koncert Katky Knechtovej svojim vystúpením dal skvelú bodku za príjemným popoludním  – za 21. ročníkom Dňa obce Štrba.

 

 

Poloha na mape

Fotogaléria


2022 Copyright Obec Štrba. | Dôležité telefónne čísla | Ochrana osobných údajov | Používanie Cookies | Kontakt