Zimný Olympijský festival Peking 2022

ObecŠtrbské Pleso
MiestoAreál zimných športov
Termín10.02.2022 - 13.02.2022

Od 10. – 13. februára 2022 areál zimných športov na Štrbskom Plese žil športom, zábavou a fandením slovenským športovcom na zimných olympijských hrách v Pekingu! SOŠV pripravil športové a kultúrne mestečko plné  športových aktivít pre deti i dospelých.

Zimnú edíciu Olympijského festivalu zahájil vo štvrtok otvárací ceremoniál, pred ktorým sa konala tlačová beseda.  Zúčastnila sa ho aj trojnásobná olympijská šampiónka Anastazia Kuzminová, priniesla olympijskú pochodeň do areálu festivalu. Prevzal je prezident SOŠV Antom Siekel a zapáli olympijský oheň.

Účastníkov Olympijského festivalu pozdravil aj minister Školstva vedy a výskumu SR Branislav Grőhling

Návštevníci si mohli vyskúšať zjazdové lyžovanie, bežecké lyžovanie, biatlon, freeride a freestyle lyžovanie, snoubording, skialpinizmus, lezenie na ľadovej lezeckej stene, korčuľovanie v zóne Slovenského paralympijského výboru, ale aj netradičný snežný volejbal. Na športoviskách na deti dozerali skúsení inštruktori a bývalí športovci.

Okrem športovania a fandenia sa fanúšikovia tešili aj pri  bohatom kultúrnom programe. Na hlavnom pódiu sa predstavili Dominika Mirgová, Peter Cmorík, Sima a PACI PAC.

 

Fotogaléria


2022 Copyright Obec Štrba. | Dôležité telefónne čísla | Ochrana osobných údajov | Používanie Cookies | Kontakt