3. ročník Memoriálu Jána Jonasa a Dušana Sokola

Dňa 14. mája 2011 sa v areáli Základnej školy v Štrbe uskutočnila  súťaž č.4  Podtatranskej olympiády mladých hasičov za rok 2011. Súťaž sa konala za krásneho počasia a tak všetky deti mohli ukázať, aké sú zdatné – a nebolo ich málo – 204 mladých hasičiek a hasičov  nielen z Popradského okresu, ale aj zo Spišského  Podhradia a Vrbova. Pretekalo sa v troch disciplínach a to požiarny útok CTIF – ,, Medzinárodná asociácia pre požiarnu a záchrannú  službu“, štafeta 8×50 metrov a štafeta dvojíc. Zároveň prebiehala aj súťaž jednotlivcov ako príprava na Okresné kolo, ktoré bude 29. mája vo Vikartovciach o 11. hodine.
Na štart sa postavilo 8-desaťčlenných družstiev chlapcov. Najrýchlejší medzi chlapcami bolo družstvo DHZ Šuňava, ktoré si odnieslo aj Putovný pohár zapožičaný na jeden rok, pred chlapcami z Gerlachova – dvojnásobní víťazi  a chlapcami zo Spišského Podhradia.
Medzi 7. kolektívmi dievčat zvíťazili  dievčatá zo Základnej školy v Šuňave a tak po treťom víťazstve za sebou získali Putovný pohár natrvalo. Druhé skončili dievčatá z Vikartovce I. Na radosť prítomných divákov a usporiadateľov,  tretie skončili dievčatá zo Štrby.
V konkurencií 9-päťčlenných družstiev, ktoré boli hodnotené spolu dievčatá a chlapci,  zvíťazila Základná škola Švábovce dievčatá, pred chlapcami zo Svitu a tretí skončili chlapci zo Spišskej Teplice.
Do pretekov jednotlivcov sa zapojilo 35 detí, kde zvíťazil Daniel Faix a Martinka Tomajková, ktorí taktiež ako víťazné družstvá, obdržali poháre,  ktoré venovala Obec Štrba, za čo chcem vyjadriť úprimné poďakovanie.