Zhodnotenie činnosti mladých hasičov za rok 2010

Rok 2010 pre mladých hasičov začal v januári účasťou na výročnej schôdzi za rok 2009, kde bola zhodnotená činnosť za uplynulý rok. Zhodnotenie bolo milé, veď sme skončili celkove na treťom mieste. Chuť nám zostala ďalej sa pripravovať a súťažiť.
Na prvých pretekoch v Spišskom Bystrom sme skončili na štvrtom mieste, v Batizovciach na piatom mieste, kde súťažili päťčlenné družstvá v Gerlachove 5. miesto, v Šuňave na Okresnom kole 3. tretie miesto, v Štrbe 2. miesto a v Lučivnej 6. miesto, kde súťažili 10-členné družstvá. Na súťaži v Hranovnici 3. miesto, v Šuňave 7. miesto, v Spišskej Sobote 3. miesto a na Halových majstrovstvách Slovenska vo Svite 13. miesta dievčatá a chlapci vo svojich kategóriách. Na týchto pretekoch sa zúčastnilo 83 družstiev.
Celkove sme za celý rok 2010 skončili tretí v rámci okresu a tak obhájili tretie miesto v celkovom hodnotení. Je to pekné umiestnenie, ale sme aj trochu sklamaní, nakoľko sme v Šuňave, dokonca v Štrbe a v Spišskej Sobote mohli zvíťaziť, ale veľká snaha, rozprávanie, zle uviazané uzle – nazbierali sme trestné sekundy – tie nás pripravili o lepšie umiestnenie. Do pretekov vo Svite sme boli na druhom mieste, kde po zoškrtaní dvoch najhorších výsledkov sme klesli na tretie miesto. Po pretekoch v Lučivnej mladí hasiči a hasičky sa odreagovali na opekaní klobásky a rozhodli cvičiť.
Cez prázdniny začali chlapci, ku ktorým sa pripojili aj dievčatá, nacvičovať pod vedením Pavla Tomku, požiarny útok s vodou. Nakoľko je potrebná pri cvičení a súťažiach prilba, prišli s myšlienkou brigády, chlapci zbierali železo a za tieto financie zakúpili desať hasičských prilieb v hodnote 450.- €. Na pretekoch v Spišskej Sobote, Kravanoch, Vikartovciach a Gerlachove sme obstáli veľmi dobre – 1.miesto, 2×2.miesto a  4. miesto.
Celkovo sme boli na 15 súťažiach, reprezentovalo nás 31 družstiev a na činnosti sa podieľalo 31 dievčat a chlapcov. Za odmenu prvých desať + náhradník, ktorí sa najviac zúčastňovali pretekov počas celého roka, sme sa v októbri zúčastnili v Prešove halových pretekov desaťčlenných družstiev. Mladí hasiči a hasičky skončili na 5. mieste.
Do konca roka v rámci hasičského krúžku, ktorý pokračuje svoju činnosť od septembra, si chceme pri volejbale, futbale a ďalších hrách, oddýchnuť a v januári hor sa do cvičenia, nakoľko už v marci sú prvé preteky.
Medzi vianočnými sviatkami počas stretnutia pri hudbe by sme chceli starším kamarátom Miroslavovi Sokolovi a Pavlovi Bilnicovi poďakovať a popriať veľa úspechov medzi dorastencami.
Rok 2011 je pre dorastencov postupový až po najvyššie kolá a tak majú o čo bojovať. Veď tohto roku žiačky zo Šuňavy postúpili až na budúcoročné preteky do Slovinska, kde budú reprezentovať celé Slovensko.
Na záver chcem poďakovať a popriať všetkým deťom, mládeži a trénerovi Pavlovi Tomkovi v mene celého DHZ veľa ďalších úspechov pri ich náročnej práci. Zároveň poďakovať všetkým, ktorí nám pomáhali počas celého roka – Obecnému úradu, Pozemkovému spoločenstvu Urbár a Poľnohospodárskemu družstvu v Štrbe za finančnú pomoc na našu činnosť, bez ktorej sa to nedá, rodičom za pochopenie a vedeniu Základnej školy za to, že sa môžeme v jej priestoroch pripravovať na súťaže.

Michal Petruška – vedúci hasičského krúžku.

Na IX. ročníku finále východoslovenskej hasičskej ligy 25.9.2010 v Čečejovciach, hasičky zo Štrby zvíťazili.  Chlapci skončili na 5. mieste.
V celoslovenskej hasičskej súťaži jednotlivcov Hasičská stovka zvíťazil R. Baláž, M. Kičin sa umiestnil na 5. mieste a A. Korenková na 4. mieste.