Základná organizácia Slovenského zväzu chovateľov

AdresaHlavná 106
ObecŠtrba
PredsedaMichal Pavela

Poloha na mape

19. februára 2017 hodnotili svoju činnosť členovia Základnej organizácie Slovenského zväzu chovateľov na výročnej členskej schôdzi.

Základná organizácia Slovenského zväzu chovateľov funguje v Štrbe už 13 rokov. Patrí medzi menšie organizácie, s počtom členov 12.  Členovia organizácie chovajú hydinu, holuby a králiky, ktoré registrujú a pravidelne vystavujú.  V porovnaní s ostatnými organizáciami má spolok dobré finančné zázemie, ktoré  umožňuje členom zúčastňovať sa výstav, ale aj registrovať  zvieratá bez osobných výdavkov. Dvaja členovia pracujú  v Oblastnom výbore SZCH Poprad – Slavomír Fáber a Michal Pavela ml., Pavel Blaško je posudzovateľom králikov a predsedom Klubu činčily veľkej.

V minulom roku  boli spoluorganizátormi Oblastnej výstavy zvierat v Poprade, Pavel Blaško posudzoval králiky. Spoločnou akciou bola i návšteva celoštátnej výstavy zvierat v Nitre, kde aj členovia  vystavovali svoje zvieratá a Pavel Blaško posudzoval králiky.  I keď  počtom to nie veľká organizácia, úspechy na výstavách svedčia o tom, že chovy štrbských členov sú na vysokej úrovni a dokážu sa presadiť aj na celoštátnych výstavách.

Fotogaléria


2023 Copyright Obec Štrba. | Dôležité telefónne čísla | Ochrana osobných údajov | Používanie Cookies | Kontakt