Ekumenická bohoslužba

ObecŠtrba
MiestoRKC Kostol sv. Ondreja
Termín22.01.2023 - 22.01.2023

Robte dobro, domáhajte sa práva (Izaiáš 1,17), taká bola téma Týždňa modlitieb za jednotu kresťanov 2023, ktorú vybrala a materiály pripravila miestna skupina kresťanov zo Spojených štátov amerických, ktorú zvolala Minnesotská rada cirkví. Materiály na Týždeň modlitieb za jednotu kresťanov v roku 2023 spoločne pripravili a publikovali Komisia pre vieru a poriadok Svetovej rady cirkví a Dikastérium na podporu jednoty kresťanov.

Tradičný termín konania Týždňa modlitieb za jednotu kresťanov je na severnej pologuli od 18. do 25. januára. Tieto dni navrhol ešte v roku 1908 Paul Wattson tak, aby modlitby prebiehali v dňoch medzi sviatkami sv. Petra (Katedra) a sv. Pavla (Obrátenie), čo im dodalo symbolický význam. Na južnej pologuli sú v januári prázdniny, takže cirkvi organizujú Týždeň modlitieb v inom termíne, napríklad v období sviatkov Zoslania Ducha Svätého, ktoré tiež symbolizujú jednotu Cirkvi.

Pri tejto príležitosti sa v nedeľu 22.1.2023 konala ekumenická pobožnosť v Dome seniorov v Tatranskej Štrbe a v RKC kostole sv. Ondreja v Štrbe.

Ekumenickú Bohoslužbu viedli kňazi RKC Miroslav Hric a ECAV Stanislav Baloc a pre svoje príhovory čerpali   a rozvinuli verš z prvej kapitoly Knihy proroka Izaiáša, ktorý bol vybraný ako hlavný text pre Týždeň modlitieb za jednotu kresťanov v roku 2023:  „Učte sa robiť dobro, domáhajte sa práva, pomáhajte utláčanému, vymôžte právo sirote, obhajujte vdovu“

 

Fotogaléria


2023 Copyright Obec Štrba. | Dôležité telefónne čísla | Ochrana osobných údajov | Používanie Cookies | Kontakt