Slávnostný ceremoniál otvorenia Majstrovstiev SR

ObecŠtrba
Miestosála Kultúrneho domu
Termín15.03.2019 - 15.03.2019

Majstrovské tituly získali 16. a 17. marca 2019 najlepší pretekári z lyžiarskych klubov z celého Slovenska a z krajín Vyšehradskej štvorky. Súťažilo viac ako 400 bežcov na lyžiach v žiackych, dorasteneckých a dospelých kategóriách. Súčasťou vrcholného podujatia Slovenského pohára v behu na lyžiach boli aj vytrvalostné preteky kategórie FIS Cup a preteky olympijských nádejí V4 Olympic Hopes v dorasteneckých a juniorských kategóriách.
Bežeckým pretekom predchádzalo v piatok 15. marca slávnostné otvorenie v Kultúrnom dome v Štrbe. Počas programu sa účastníkom prihovorili hostia a slovenskí reprezentanti z tohtoročných súťaží EYOF v Sarajeve, Svetovej zimnej Univerziády Krasnoyarsk a účastníci Majstrovstiev sveta v lyžovaní Seefeld 2019. Tradične počas programu zložili sľub zástupcovia rozhodcov i pretekárov a každý účastník získal drobný suvenír – sánky. Program spestrila bubnová show BATIDA. Slávnostný otvárací ceremoniál nie je bežný na pretekoch, a tak organizátori sú radi, keď je v sále kultúrneho domu bohatá účasť a jednotlivé kluby ocenia aj toto kultúrne podujatie.

Účastníkom sa prihovoril aj starosta obce Michal Sýkora a zároveň otvoril Majstrovstvá Slovenskej republiky 2019 na Štrbskom Plese.

Fotogaléria


2023 Copyright Obec Štrba. | Dôležité telefónne čísla | Ochrana osobných údajov | Používanie Cookies | Kontakt